Rubn

Rubn

Jestli je nějaký výrobce prototypem rodinné firmy, tak je to Rubn. Zakladatel Niclas Hoflin je velmi talentovaný designer. Stěžejní pro jeho kariéru bylo setkání dánským designerem Olem Palsbym. Právě tam si vytříbil cit pro svítidla, kterými byl odmalička fascinován. V roce 2010 Niclas založil společnost Ruben Lighting, později Rubn.

Niclas tehdy objevil starou továrnu severně od Malmö. Vyrábělo se v ní ručně už od roku 1951. Celá oblast byla velmi industriální a příchodem IKEA se továrna zcela transformovala do role dodavatele pro tohoto giganta. Pozdější odchod IKEA však znamenal obrovskou ránu pro celou oblast, tuto továrnu nevyjímaje.

Niclas továrnu koupil, zrekonstruoval a nabídl lidem z blízkého okolí práci. Tradice ruční výroby tak v oblasti pokračuje. A i proto je celý Rubn hrdý na prohlášení 100% MADE IN SWEDEN.

Niclas má dva syny. Po Rubenovi se firma jmenuje, starší Fabian je pro změnu CEO společnosti. To on je zodpovědný za tu nejvyšší kvalitu mezi premiovým osvětlením.

Cíl Rubn je prostý – vyrábět ta nejlepší svítidla na světě. Tato vize je ovšem také obrovským závazkem. Provedení vyžaduje maximální důraz na jedinečný design, vybrané materiály, preciznost provedení a detail. Zároveň si Rubn klade za cíl svými produkty vytvářet prostředí, kde vládne pocit intimity, bezpečí a laskavosti. Výsledkem jsou svítidla, se kterými Vás bude po desetiletí spojovat hluboký osobní vztah.

Jedinečný styl značky Rubn je oceňovaný nejen doma ve Švédsku, ale dnes i po celém světě. V dánské Kodani má Rubn bezpočet prestižních projektů, dokonce mu byl svěřen projekt butikového hotelu Ottilia. Tento hotel je umístěn v ikonické budově pivovaru Carlsberg a výsledek je fantastický.

Právě tato reference přesně ilustruje styl práce Niclase a celého Rubn. Svítidla jsou zde vyrobena na míru dle potřeb hotelu tak, aby se zde všichni cítili dobře. Nemáme vhodnou lampičku pro daný projekt? Tak ji vytvoříme a nazveme ji po hotelu, Ottilia. Potřebujeme svítidlo, které propojí všech 5 pater hotelu? Taková výzva je Rubn ctí.

rubn.com

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Katalogy

Prohlédněte si i další partnerské značky

Šajn světelné studio