B.lux

B.lux

V malé zapadlé vesničce, slabou hodinku cesty z Bilbaa, vyrábí už přes 40 let svá svítidla španělský výrobce B.lux. Čerpá z lokálních kulturních tradic a protože je tato oblast Baskicka velmi industriální (hlavně spojená s obráběním kovů), co si nejsou v B.lux schopni vyrobit sami, mohou se spolehnout na lokální subdodavatele. Přes 80 procent z nich pochází ze stejného regionu. Ikonickým příkladem lokálnosti je černý mramor z místního lomu, který ozvláštňuje stolní lampy Keshi.

B.lux je stále malá firma, která sází na dlouhodobé partnerství. Zástupci firmy dobře chápou, že někdy projekt potřebuje jen jeden jediný kus jejich svítidla. I proto zakázkovou výrobu nepodmiňují minimálním počtem svítidel. V B.lux si „act localy, think globally“ si vzali za své. Mnohé designy svítidel jim sice navrhují designerská studia z různých zemí, ale patrioti z B.lux by raději výrobu zavřeli, než ji přestěhovali z Baskicka.

Po čtyřiceti letech prodávají svítidla B.lux partneři ve více než šedesáti zemích světa. Tam všude dnes znají ikonickou Verocu, svítidlo z vypínané látky. Před 30 lety oslňovala klasickou žárovkou, aktuálně technologiemi LED a DALI. Máme velkou radost, že v Česku můžeme psát historii B.lux společně.

bluxlighting.com

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Katalogy

Prohlédněte si i další partnerské značky

Šajn světelné studio